ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:تجاری

طراحی زیبای جواهر فروشی گلستان ; رتبه دوم بخش تجاری جایزه معماری ایران

این پروژه در بخش شمالی شهر تهران که ساکنان آن اغلب از طبقه ی ثروتمند شهر هستند قرار گرفته است . مساحت پروژه در حدود ۶۶ متر مربع و در مرکز خرید نوسازی است که به سبک نئوکلاسیک طراحی شده . معماری غالب این بخش از شهر به سبک نئوکلاسیک و التقاطی است ، از این رو سعی کردیم از نظر فرمی مدرن ولی با اصول زیباشناسی کلاسیک طراحی کنیم. هندسه و جزییات ویژگی های برجسته ای هستند که در طراحی جواهر و معماری کلاسیک به صورت مشترک مشاهده میشوند . از این رو کانسپت کار در دو بخش طراحی شد . بخش اول پوسته ای سیال ، ساده و سفید رنگ ، که با هندسه ی خط و خم طراحی شده و بخش دوم صفحات استیل پانچ شده ای که دارای جزییات بالایی است .

پوسته های سفید رنگ با خلوص و سادگی خود ، زمینه را برای جلب توجه بیشتر خریداران به ویترین ها فراهم میکنند . به علاوه این پوسته ها به طور هم زمان نقش دیوارها ، سقف و کف را ایفا کرده و عملکردهای مختلف را تعریف میکنند . تبدیل شدن تدریجی کف به دیوارها با ایجاد کشش بصری، زمینه را برای ترغیب خریداران به استفاده از فضای تست جواهرها فراهم میکند . پوسته ها از دو بخش اصلی تشکیل شده اند که با اختلاف ارتفاع از یکدیگر جدا شده وعلاوه بر تفکیک فضاها به خصوصی ، نیمه خصوصی و عمومی ، ترکیب هندسی جذابی را نیز تشکیل داده اند .

ویترین ها به عنوان اصلی ترین بخش باید دارای بیشترین جذابیت باشند . از این رو از متریال استیل طلایی مات به دلیل درخشش و رنگ خاص آن استفاده شد . برای افزودن جزییات بیشتر به ویترین ها طرح واره ای از بافت طبیعی سنگ های قیمتی برروی صفحات استیل پانچ شد و با تابش نور از پشت صفحات استیل، طرح پانچ شده جذاب تر گردید. طراحی و ساخت مانکن ها مرحله نهایی در جذب خریداران بود . فرم کلی پیکر مانکن ها به صورت انتزاعی بوده و بسیاری از جزییات فیزیکی آن حذف شده تا توجه مخاطب بیشتر به جواهر جلب شود تا خود مانکن . استفاده از خطوط اصلی و زیبای بدن و دو رنگ سفید و سیاه برای جذابیت بیشتر در کنار استیل های طلایی ، اجزای اصلی کانسپت مانکن ها را شکل میدهد .این مانکن ها در سه مقیاس متفاوت طراحی شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آرتمیسان / برترین پروژه ها / جواهر فروشی گلستان

جواهر فروشی گلستان

 

 1

 

اين پروژه در بخش شمالي شهر تهران كه ساكنان آن اغلب از طبقه ي ثروتمند شهر هستند قرار گرفته است. با این طراحی زیبا در آرتمیسان آشنا شوید.

 

اطلاعات عمومی پروژه:

 

2

 

نام پروژه: جواهر فروشی گلستان

آدرس: تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پاساژ پیرامید

شرکت مشاوره: دفتر معماری کارناکو

همکاران پروژه: محسن تاجیک ، سارا خسروی پور ، رضا عامریان ، محیا قنبری

تاریخ: ۱۳۹۴

مساحت ساخته شده: ۶۶  مترمربع

نوع ساختمان: تجاری

نظارت و اجرا: علیرضاحسنعلی، آیدا احدی، بهنام معیریان، بابک بهزادی، صنایع چوبی ماهون/ سعید نوری، شرکت نارین تک فرتاک/ فرزاد رحیمی، مراد توماج

اتوماسیون ساختمان: گروه هوشمندسازی کارناکو/ فرزاد پورشوروی، پویان مددی، مژده مهین دوست

کارفرما: سید محمد جواد گلستان
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :