ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

ایستگاه مترو Pont de Bondy – فرانسه / گروه معماری BIG

گروه معماری BIG به تازگی تصاویری از طرح ایستگاه مترو Pont de Bondy را ارائه نموده است. طرح گروه معماری BIG به عنوان طرح برگزیده مسابقه ای برای طراحی این ایستگاه به مرحله اجرا رسیده است. کشور فرانسه به تازگی تمامی ایستگاه های خط جدید مترو شهر پاریس را که 68 عد می باشد به مسابقه گذاشته و طرح برگزیده ایستگاه Pont de Bondy متعلق به گروه معماری BIG می باشد که در ادامه ارائه خواهد شد.

در این پرژه مهم ترین ایده گروه معماری BIG باز گذاشتن سقف این ایستگاه میباشد ، چیزی که قبلا هرگز اتفاق نیفتاده بود. در این ایستگاه عمیق ترین نقطه که لبه بارگیری مسافرین در ایستگاه میباشد ، دقیقا در مرکز محلی قرار گرفته است که قابلیت دیدن آسمان شهر پاریس را دارد و از نور طبیعی بهره خواهد برد. در قسمت سقف این بخش از متریال شفاف استفاده خواهد شد تا با جلوگیری از نزولات جوی ، اجازه عبور نور خورشید و مشاهده آسمان را به مسافرین ایستگاه بدهد.

ایده مهم دیگر گروه معماری BIG در این پروژه اتصال دو محور به این ایستگاه بوده که در نهایت هر دو به یک سیستم دوار پایین رونده خاتمه می یابند. یکی از این دو مسیر از روی رودخانه عبور کرده و در این پل ایجاد شده ، فضایی برای منظر شهری و احتمالا گرفتن عکس های یاگاری ایجاد خواهد شد که به همین دلیل ساده، پل مذکور دارای بازشو فقط به یک سمت بوده و سمتی که رو به پل دیگر دارد به کلی مسدود شده است.

منبع:archreport.ir

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :