ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:مسکونی

سبک کلاسیک در طراحی داخلی آپارتمان مینیمال

طراحی داخلی این آپارتمان که در شهر سن پترزبورگ روسیه قرار دارد، توسط تیم طراحی و معماری Natalia Ozerova انجام گرفته است. شاید شما هم به این نکته فکر کرده باشید که حتی گاهی طراحی داخلی بر اساس سبک مینیمالیستی هم می تواند ملال آور و خسته کننده باشد. خطوط صاف، رنگ های مینیمال و … همه و همه، گاهی خسته کننده می شوند و نیاز به تنوع، دست به ابتکار می زند. این بار Natalia Ozerova، طراح روسی، در یک حرکت مبتکرانه، طراحی داخلی مینیمال را با عناصر طراحی کلاسیک تلفیق کرده است و در نهایت به یک نتیجه ی رضایت بخش و البته یک طراحی زیبا رسیده است.

در اتاق نشیمن، در نگاه اول، وجود مجسمه های کلاسیک و حتی ستون های برگرفته از یونان باستان، جلب توجه خواهند کرد. قرارگیری مجسمه ها و ستون ها که از نمادهای معماری باستانی هستند، در کنار لوازم مدرن زندگی مانند مبل و تلویزیون و رایانه، تضادی شیرین را در ذهن بیننده تداعی خواهد کرد.

کتابخانه ی این خانه به همراه نحوه ی قرارگیری کتابها در قفسه ها، خود تبدیل به یک اثر هنری شده است. در مجموع با نگاهی به دور و اطراف این آپارتمان، نکاتی خواهیم دید که این آپارتمان را فضایی دلنشین و آرامبخش می سازند. قرارگیری میز ناهارخوری در کنار پنجره ها با همرایی نور خورشید، استفاده از میز کلاسیک برای مبلمان، فضای قصر مانند اتاق خواب که با یک نقش کاملا باستانی و زیبا بر روی دیوار همراه است، همه و همه نکاتی هستند که طراح از آنها، برای تبدیل فضا از یک حالت خشک به فضایی آرامش بخش و گرم و دلپذیر، استفاده برده است.

منبع:mihanbana.com
آراء

نظرات
■  ناشناس  0 

  سلام . وبسایت خیلی زیبا و پر مفهومی دارید تبریک میگم. اگر فرصت داشتید خیلی خوشحال میشم پذیرای حضور سبزتان در سایت یاشیل باشم. سایت یاشیل : https://yashiil.com

  1398/08/22

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :