ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

زیباترین آسمان خراش های دنیا

زیباترین آسمان خراش های دنیا

در بسیاری از شهرهای جهان چشم نوازی طراحی متناسب با روحیات شهروندان یک اولویت است دیدن ساختمانهای بیروح حس بد زندگی ماشینی را به شهروندان می دهد.
 

 

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، اما خلاقیت در طراحی فضاهای شهری باعث می شود که زندگی در یک شهر مدرن اتفاقا چشم نواز و دل فریب به نظر آید. آسمان خراشها در دهه های اخیر بیشتر از هر سازه شهری خبر ساز بوده اند بلندترین ها، زیباترین ها، خلاقانه ترین ها همیشه در راس اخبار بوده اند چرا که این بناها بیشتر به چشم می آیند . چند آسمان خراش زیربه انتخاب سایت فرانسوی چالنجز زیباترین سازه های سال2013 هستند.

 

برج هتل شرایتون هانزو ژجیانگ چین اولین آسمان خراش حلقه ای شرایتون هتل بود که به کارگردانی آژانس چینی m-a-d و در مهر 1392 توسط زنجیره هتل های شرایتون افتتاح شد. ساخت و ساز آن 1.5 میلیارد دلار هزینه در بر داشت. این ساختمان در رتبه سوم ایستاده است.

 

برجهای شعله در باکو این برجها که با دلارهای نفتی آذربایجان بالا رفته است تلاش پر هزینه دولت آذربایجان برای چشم نوازی باکو این شهر توریستی در جمهوری های تازه استقلال یافته شوروی است.

 

 

برج دی سی در وین اتریش این برج 250 متری توسط معمار فرانسوی دومینیک پرال طراحی وساخت و ساز آن در اکتبر 2013 به پایان رسیده این آسمان خراش دوستدار محیط زیست استوبه عنواندومین آسمان خراش زیبا در سال 2013 دست یافته است.

 

برج استلا دبی این برج در منطقه مارینای دبی واقع است و بلندترین برج با چرخش 90 درجه است که برای شکستن باد این گونه طراحی شده این برج از ساختمان دیگری در مالموی سوئد الهام گرفته شده است.

 

آسمان خراش سنترال پارک سیدنی استرالیا این آسمان خراش که به گفته ساکنین یک دهکده سرسبز عمودی است رتبه پنجم زیباترین آسمان خراش ها را در سال 2013 به دست آورده و توسط معمار فرانسوی ژان نوول طراحی شده است.

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :