ارسال شده توسط:تینا ولی پور بخش: معماری  گروه:گوناگون

نمایشگاه صنعتی ـ اداری آریو چوب

نمایشگاه صنعتی ـ اداری آریو چوب، نمایشگاهی برای دستگاه‌های چوب‌بری وارداتی است که در شهرک صنعتی بهسازی صنایع چوب ایران قرار دارد. این شهرک صنعتی که در نوع خود یگانه است، ساختمان‌هایی با بتن پیش‌ساخته دارد که هر بلوک ساختمانی به چهار قسمت، با ارتفاع 12 متر، تقسیم می‌شود. این شهرک که بیشتر فعالان صنعت چوب، در آن کارخانه یا نمایشگاه دارند، بر خلاف روحیه صنعتی‌اش، به کوچه‌باغ‌ها می‌ماند و خیابان‌کشی‌اش با وسواس انجام شده است تا درخت‌ها آسیب نبینند.

این پروژه وقتی به ما ارجاع شد که در حین ساخت بود و کل آن به صورت تیپ و دو طبقه انجام گرفته بود و ما بر اساس گفتگو با کارفرما و فهم نیازهای پروژه، اقدام به تعویض این تیپولوژی کردیم که شامل تغییر طبقات و تغییر محل قرارگیری بخش اداری بود.

پروژه از دو قسمت اصلی تشکیل می‌شد و به دلیل اینکه دستگاه‌های چوب‌بری، هنگام خرید و بررسی می‌باید از ارتفاع بالاتری بررسی شوند، سناریوی حرکتی از فضای مدیرعامل در طبقه سوم اداری به سمت قسمت‌های مختلف، به وسیله پل‌هایی شکل گرفت که یک گردش کامل سه‌بعدی را در طبقات مختلف ایجاد می‌کند و در نهایت، به قسمت اتاق‌های فروش در طبقه همکف ختم می‌شود.

منبع:iranian-architect.ir
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :