First Page Previous Page
12
Next Page Last Page

طراحی غرفه شهری پویا بخش:معماری  گروه:فضای باز


این غرفه شناور در مجاورت سایت موزه و در مرکز شهر تایپه واقع شده است. به دلیل نزدیکی به رودخانه و قرارگیری در منطقه ای که محل عبور بادهای دائمی است و همچنین گرم بودن آب و هوا، به صورت نیمه شفاف و نیمه باز طراحی شده است. افرادی که از موزه بازدید می کنند با عجله از سایت دور می شوند به همین دلیل طراحان تصمیم گرفتند تا با ایجاد محیطی خلاقانه و پویا آن ها را درون محوطه نگه دارند. در مرکز این غرفه یک گودال قرار دارد که داخل آن به رنگ قرمز مایل به نارنجی می باشد. کودکان می توانند وارد ابن گودال بشوند و با محیط تعامل داشته باشند. این غرفه به عنوان فضایی برای استراحت، سرگرمی و تفریح و سایبان استفاده می شود.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ <ادامه>

نصب کتابخانه 6 متری در حومه شهر تورنتو بخش:معماری  گروه:فضای باز


در حومه شهر تورنتو کتابخانه کوچکی به مساحت 6 متر مربع طراحی و نصب شده است. این کتابخانه به صورت یک باکس به رنگ مشکی می باشد که رهگذران بسیاری را به خود جذب می کند. دو دیوار این سازه همانند دوجلد کتاب در طول روز باز و پذیرای مردم است. به دلیل کوچکی فضا، نیمکت های نشیمن روی دیواره های باکس قرار گرفته و مردم را تشویق به خواندن کتب موجود می کند. هنگام شب این درب ها قفل شده و انرژی ذخیره شده توسط صفحه های خورشیدی واقع روی سقف، باعث ایجاد نور LED در محیط می شود. همانطور که در تصاویر پیداست، دیواره های باکس دارای شیارهایی می باشد که نور از این شیار ها به بیرون تابیده و ساختار کتابخانه همانند فانوس در منطقه روشن و نمایان می شود.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ <ادامه>

زیبایی متوهم سورئال روی دیوارهای شهر بخش:معماری  گروه:فضای باز


گرافیتی این روزها به عنوان یک رویداد هنری خیابانی جایگاه منحصر به فردی در فضاهای شهری و مکان های عمومی پیدا کرده است. از سوی دیگر از آنجایی که گرافیتی به گونه ای جنبشی اعتراضی هم به شمار می رود، اشخاص و گروه هایی هستند که با خلاقیت و ذهن پویای خود لایه ای صلح آمیز از کار خود ارائه می کنند. از نمونه های قابل توجه این هنر در ایران هم می توان به آثار مهدی قدیانلو اشاره کرد. هنرمند آلمانی ملقب به 1010 تصاویر سورئال زیبایی را روی ساختمان و مجتمع های مسکونی به تصویر درآورده است. خطوط رنگی در آثار این هنرمند پدیدآورنده فضایی متوهم و البته زیبایی است که بیننده را مبهوت می کند. لایه های رنگی این آثار بین 6 تا 10 طیف رنگی متفاوت بوده و فضای غارمانندی روی دیوار خلق کرده است. او از این تکنیک در تمام کشورهای اروپایی استفاده کرده و حالا با افتتاح یک گالری در بندر مارسی فرانسه آثار خود را روی دیوار این گالری نمایش داده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ <ادامه>

غرفه ی روباز “Rounds ” – آمریکا / طراحان Greg Corso و Molly Hunker بخش:معماری  گروه:فضای باز


Greg Corso و Molly Hunker از کشور آمریکا، غرفه ای روباز با عملکرد تفریحی و سرگرم کننده در Illinois را طراحی و ایجاد کرده اند. ساخت این ساختار موج دار که برای بنیاد Ragdale طراحی شده است، در مدت زمان ۳ هفته به اتمام رسید. این غرفه ی روباز از ۴۸ قسمت مشبک که با تخته سه لا به ضخامت ۳/۴” ساخته شده، ایجاد گردیده است. بطوریکه در نهایت این ظاهر بدون درز با گچ الاستومری به پایان رسیده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ <ادامه>

معماری مجتمع تفریحی مهرگان، استودیو ارش بعد چهارم بخش:معماری  گروه:فضای باز


معماری مجتمع تفریحی مهرگان
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ <ادامه>

پارک تفریحی – دانمارک / گروه معماری EFFEKT بخش:معماری  گروه:فضای باز


شرکت معماری EFFEKT در پارک تفریحی کپنهاگِ دانمارک یک پل مارپیچ طراحی کرده است، بطوریکه بازدیدکنندگان با حرکت و توقف بر روی آن علاوه بر کسب تجربه ای جدید، می توانند به کشف و یادگیری از محیط پیرامون خود مشغول شوند. این پل شیب دار چوبی، با دیدی ۳۶۰ درجه به اطراف، دارای ارتفاع ۴۵ متر و طول رمپ ۶۰۰ متر می باشد.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ <ادامه>

کافه گالری سُل بخش:معماری  گروه:فضای باز


این ساختمان در ابتدا دو طبقه مجزا با کابری های متفاوت بوده است. در گذشته طبقه اول نانوایی فانتزی و طبقه دوم رستوران، سفره خانه کافه بوده است. نمای ساختمان کامپوزیت قرمز بوده که کافرما آنرا چوب کرده لذا به منظور هماهنگی با طبقه ی دوم از همان متریال (چوب) برای طبقه اول نیز استفاده کردیم. در ادامه ما سعی کردیم از متریال آجر دیوار کناری نیز با همان ترتیب روی کف ورودی استفاده کنیم که چند دلیل داشت: اول اینکه آجر متریال مناسبی در تهران است و دوم اینکه در فصول گرم بتوانند آبپاشی کنند تا هوای خنک فراهم شود.باید توجه داشت که مشتری های اینجا از شلوغی و ازدحام خیابان ولیعصر وارد فضا می شوند به همین دلیل سعی کردیم نمای ساختمان را به صورت ساده تر تا جای ممکن خلوت طراحی کنیم تا در مرحله اول نوعی آرامش را به مشتریان القا کند. در ادامه علاوه بر تامین آرامش، به سلیقه های مشتریان توجه شده که بدین منظور بخشی از طبقه اول به صورت مدرن و بخشی دیگر به صورت کمی کلاسیک طراحی شده است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ <ادامه>

نقش تعاملات در معماری داخلی بستنی فروشی بخش:معماری  گروه:فضای باز


امروزه با توجه به افزایش جمعیت و شهرنشینی در کشور های در حال توسعه، ارزش ملک بالا رفته و فضا برای طراحی پارک ها و محوطه های سبز کاهش یافته است. بدین منظور گرایش به ایجاد باغ های عمودی و نمای سبز ساختمانی ایده جالب و عام پسندی است. همچنین نیاز جامعه انسانی این ضرورت را ایجاد می کند که معماری هماهنگ با طبیعت قدم بردارد و هر چخ بیشتر در راستای احترام به محیط طبیعی عمل کند. اما لازم به ذکر است که با توجه به مزیت های باغ های سبز، نمی توان آنهارا جایگزین بوستان ها قرار داد. باغ های عمودی می توانند علاوه بر زیبایی و جذاب نمودن نمای ساختمان، تاثیرات مثبتی در زیست محیط، کاهش آلودگی، جلوگیری در اتلاف حرارتی جداره ها و تاثیرات مثبت بر روحیه افراد دارد. در ادامه می توان نتیجه گرفت که استفاده از دیوارهای سبز در ساختمان، موجب پایداری توسعه فضای سبز شهری و صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد. در اینجا 10 نمونه طراحی باغ های عمودی را فراهم آورده ایم. با ما همراه باشید...
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ <ادامه>

غرفه نمایشگاهی لانه ی پروانه – امارات / گروه معماری 3deluxe بخش:معماری  گروه:فضای باز


غرفه نمایشگاهی لانه پروانه، ترکیبی از تعداد زیادی از عناصر معماری است. تکنولوژی و طبیعت، نور و سایه، طراحی مدرن و طراحی سنتی در این مجموعه با هم ترکیب شده اند. تاسیسات متعدد، سازه های کوچک، نور، اصوات موسیقی، گیاهان غیرمعمول و غیره منجر به ایجاد تجربه ای چند حسی برای بازدیدکنندگان شده است. در این پروژه، جنگل انبوه به مساحتی حدود 230 متر مربع، دارای چشم اندازی دیدنی و جذاب است، بطوریکه بیش از 500 پروانه عجیب و زیبا در این زیستگاه وجود دارند.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ <ادامه>

چشم فانوس،غرفه ای متفاوت در چشنواره نور آمستردام بخش:معماری  گروه:فضای باز


امسال دوستداران جشنواره نور آمستردام برای پیدا کردن باجه فروش بلیت این نمایشگاه کار سختی نداشتند. این باجه همچون یک غرفه بیومتریک بزرگ با لامپ‌های LED ساخته شده بود که طراحی و ساخت آن را شرکت هلندی یو‌ان‌استودیو (UNStudio) و شرکت نساجی ام‌دی‌تی-‌تکس (MDT-tex) بر عهده داشته‌اند. این ساختار که غرفه چشم فانوس (Eye_Beacon Pavilion) لقب گرفته، از موجودات دریایی درخشنده الهام گرفته است. این باجه شبیه هیچ‌یک از باجه‌هایی نیست که هواداران پیش از این در جشنواره‌ها تجربه کرده‌اند. این سازه واقعا حیرت‌آور است.
ارسال شده توسط:تینا ولی پور     سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ <ادامه>