ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

عجیب ترین مهد کودک های دنیا

عجیب ترین مهد کودک های دنیا

مهد کودک زرافه (Crèche de la Girafe)
 

ساخت این مهد کودک که در حومه غربی پاریس قرار دارد در سال 2012 به پایان رسید. هدف از طراحی این ساختمان ایجاد نمایی برگرفته از تخیلات کودکانه بود. این ساختمان به صورت زرافه ای است که توسط دیوارهایی احاطه شده است. البته در دیگر بخش های ساختمان نیز از مجسمه حیوانات استفاده شده است. مثلا در زمین بازی یک خرس قطبی و جلوی ساختمان یک کفشدوزک قرار دارد. بچه برای رفتن به سر کلاس از لابه لای پاهای بلند زرافه عبور می کنند.
 
مرکز آموزشی گرانادا در اسپانیا
 
در سال 2010، معمار اسپانیایی آلخاندرو مونوز میراندا با ترکیب خارق العاده ای از فضا، نور و رنگ طراحی زیبایی را برای این ساختمان ارائه کرد. شیشه های رنگی فضایی تخیلی و خیره کننده را برای آموزش بوجود می آورند. طراحی زمین بازی در راستای کمک به فرایند آموزش صورت گرفته است. محوطه این ساختمان بخش های مختلف مثا سالن ورزشی، کلاس های درس و آشپزخانه را به وسیله راهروهای رنگی به هم مرتبط می کند و به لطف پارتیشن های سیار می توان فضا را برای گردهمایی های بزرگ تر تنظیم کرد.
 
مهد کودک فوجی در توکیو
 
ساخت این مهد کودک در غرب توکیو در سال 2007 آغاز شد و ظاهر آن مانند یک خانه درختی است. در این ساختمان سعی شده از صندلی استفتده نشود و بچه ها به دور از روش های سنتی پشت میز نشینی در محوطه جست و جو کنند.
 
مهدکودک فاگر بورگ در اُسلو، نروژ
 
ساخت این بنا که در سال 2011 به پایان رسید دارای شکلی غیر معمول و پنجره های نامنظم است که خود در ایجاد محیطی شاد و مفرح و تاثیر مثبت روی پیشرفت کودکان بسیار موثر است. این ساختمان 4 کلاس دارد: دو تا برای کودکان 1- 3 سال و دو تا برای 3-6 سال.
 
 
مهد کودک اِلز کالِرز در بارسلونا، اسپانیا
 
این بنا در سال 2002 کامل شد و در طراحی بسیار ساده آن از رنگهای بساری استفاده شده است که به محیط اطراف ان رنگ زندگی داده است. ترکیب دیوارهای شیشه ای رنگی و راهروها و طراحی ارتفاع ساختمان متناسب با زاویه دید کودکان از ویژگی های این بنای زیبا است.
 آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :