ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: اطلاعات عمومی  گروه:معماری

تصاویر زیبا از فواره های خلاقانه و نور آرایی دیدنی و موسیقی فوق العاده

تصاویر زیبا از فواره های خلاقانه و نور آرایی دیدنی و موسیقی فوق العاده

 

تصاویر زیبا از فواره های خلاقانه و نور آرایی دیدنی و موسیقی فوق العاده در پارس ناز امروز ، شما را به دیدن زیباترین فواره های جهان خواهیم برد. در تعریف فواره باید گفت که یکی از عناصر معماری است که آب را به هوا پرتاب می کند. این کار یا به منظور سهولت در استفاده از آب (آشامیدن و یا شستشو) و یا برای مقاصد زیبایی انجام می شود.

 

به عبارتی دیگر فواره ها برخی از قطعات زیبا و شگفت انگیز هستند که به هر مکانی، جلوه ای خاص بخشیده اند. بدون توجه به اندازه و طرح شان، نیز بسیار خیره کننده اند. بیشتر این فواره ها، به گونه ای طراحی شده اند که همچون پدیده ای طبیعی جلوه کنند.

 

بنا به گزارش پارس ناز : با هم نگاهی می اندازیم به ۷ فواره زیبا و دیدنی در نقاط مختلف دنیا …

فواره رنگین کمان در روشنایی ماه سئول

 

در توصیف این فواره باید گفت که این فواره بلندترین فواره دنیا پس از فواره جده است. این فواره که در سئول کره جنوبی واقع شده، نمایی رمانتیک در شهر پر ازدحام سئول ایجاد کرده است. در ساخت آن از ۱۰هزار دهانک آب ال ای دی استفاده شده که از دو طرف به پل بانپو می ریزند.

 

فواره میدان میدان کنکورد پاریس

 

میدان کنکورد از میدان های مشهور شهر پاریس است و در انتهای شرقی خیابان شانز الیزه قرار گرفته است.در مرکز این میدان ستون تاریخی ابلیسک قرار دارد. این ستون از سوی والی مصر، محمدعلی پاشا به فرانسه هدیه شده است. قدمت این ستون به دوره رامسس دوم می رسد و قدیمی ترین اثر موجود در فضای شهری پاریس است. فواره این مدان نیز به عنوان یکی از زیباترین فواره های جهان محسوب می شود.

 

فواره پادشاه فهد

 

فواره شاه فهد، نماد واقعی از دنیا است! این فواره را فهد،  پادشاه عربستان به شهر جده دراین کشور اهدا کرده و بلندترین فواره دنیاست که ارتفاعی معادل یک هزاروبیست و سه فوت دارد و سرعت عبور آب از آن برابر با ۲۳۳ مایل در هر ساعت است. آب این فواره با سرعتی بیشتر از آب های برج ایفل در جریان است.

 

فواره کره زمین

 

نام این فواره کره زمین است! البته باید گفت زیبایی فواره در این نمونه تنها به علت طراحی بی نظیر نمای گرد کره ای اطراف آن است که یاد آور نمایشگاه های معروف نیویورک در سال های ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۵ بوده است.

 

فواره غاز وحشی

 

این فواره دارای رکورد جهانی است و بزرگ ترین نمونه  آسیایی با آهنگ موسیقی در حال جریان. لامپ های ال ای دی این فواره در طول شب، بر زیبایی نمای آن می افزایند. شما می توانید در چین از این فواره دیدن کنید.

 

فواره دبی

 

فواره دبی که UAE نام دارد در چند کبلومتری دریاچه برج خلیفه واقع شده است. از ۲۵ رنگ متنوع برای آرایش طرح آن استفاده کرده اند و طیفی بالغ بر ۱۰۰۰ ترکیب انتزاعی در آن دیده می شود. طول این فواره ۲۷۵ متر بوده و آب تا ارتفاع ۱۵۰ متری در هوا و در اطراف حوضچه در جریان است. از این فواره موسیقی عربی به گوش می رسد.

 

 فواره های خوشبختی

 

فواره زیبا و دیدنی خوشبختی در سونتک سنگاپور قرار دارد. طراحی اولیه آن را از دایره های مخصوص بودایی برگرفته اند. افسانه ای در دل این فواره نهفته است. مردم محلی معتقدند که اگر شما دستان خود را در حین پیاده روی به سمت مرکز فواره بلند کرده و آرزو کنید، آرزوی تان به زودی برآورده خواهد شد!

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :