ارسال شده توسط:تحریریه Kgroup بخش: معماری  گروه:گوناگون

چطور پروژه های معماری را در کوهستان طراحی و اجرا کنیم؟

کوه ها یکی از مکان هایی به شمار می رود که هر معمار دوست دارد یک بنا در آن طراحی کند. با این حال کوهستان مکان جذابی برای طراحی و معماری است، اما به همان مقدار هم با چالش و محدودیت های طراحی مواجه می شویم که کار را بسیار دشوار می کند. به عنوان مثال دور بودن  از شهر، آب و هوای متغیر و فاصله زیاد با مکان های خدمات دهنده ساخت و ساز را دشوار می سازد. بخصوص اگر بخواهید بنایی متفاوت با متراژ زیاد طراحی کنید. در ادامه 15 ساختمان خاص و نحوه طراحی و اجرای چنین پروژه هایی را برای شما معرفی کردیم. این نمونه ها می تواند شما را به طراحی و ساخت در کوهستان آشنا کند.

طراحی در سایت های کوهستانی همواره با محدودیت هایی همراه است. نبود مصالح و نیروی کار متخصص به همراه امکانات رفاهی جزء اصلی ترین موانع کار در مناطق سخت می باشد. به طور کلی سه شیوه برای راحتی اجرا و ساخت در شرایط سخت وجود دارد:
1-استفاده از مصالح بوم آورد: به کار بردن و جمع آوری مصالح بومی راحت ترین شیوه در ساخت پروژه های معماری می باشد. یکی از زمینه های شروع طراحی، جمع آوری اطلاعات و مطالعات منطقه ای است تا با خصوصیات سایت مورد نظر آشنا شوید. در هنگام مطالعات و جمع بندی اطلاعات فاز صفر، مواد و مصالح پرکاربرد منطقه را شناسایی کنید و از آن در طراحی خود بهره ببرید.
2- استفاده از نیروی کار منطقه: معمولا هر تیم معماری دارای یکی تیم اجرای و نیروی کار مختص به خود است. اما پروژه هایی که در مناطق دور از شهر قرار دارند رفت و آمد نیروهای کار خود مجموعه را سخت می کند. بخصوص اینکه هزینه فرستادن نیروها بسیار زیاد است. به همین دلیل با استخدام نیروهای متخصص منطقه هم به کار خود سرعت می دهید و هم در رشد اقتصادی منطقه کوشا بوده اید.
3- استخدام یک تیم طراحی و معماری حرفه ای برای پروژه تان: به طور قطع وقتی کارتان را به تیمی متخصص با رزومه ای کامل واگذار می کنید، خیالتان از بابت روند کلی پروژه راحت است. یک تیم باتجربه و خوش نام می تواند در ساخت ویلا، هتل، کلینیک یا رستوران شما در کوهستان بهترین گزینه باشد.

در ادامه با 15 پروژه که در کوهستان ساخته شده اند آشنا می شویم

New Mountain Hut At Tracuit / Savioz Fabrizzi Architectes

 

Chalet C7 / Nicolas del Rio + Max Nunez

 

Alpine Shelter Skuta / OFIS arhitekti + AKT II + Harvard GSD Students

 

Messner Mountain Museum Corones / Zaha Hadid Architects

 

Elqui Domos Astronomical Hotel / Duque Motta & AA

 

Holiday Home in Vitznau / Lischer Partner Architekten Planer

 

Mountain Retreat / Fearon Hay Architects

 

Split View Mountain Lodge / Reiulf Ramstad Arkitekter

 

Mont-Blanc Base Camp / Kengo Kuma & Associates

 

Wild Reindeer Centre / Snøhetta

 

Mountain Cabin / Marte.Marte Architekten

 

San Cayetano Mountain Residence / Paul Weiner | DesignBuild Collaborative

 

Winter Cabin on Mount Kanin / OFIS arhitekti

 

Haus Fontanella / Bernardo Bader Architects

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :