ارسال شده توسط:ناهید علی پور بخش: معماری  گروه:تجاری

ساخت مرکز تجاری وسیع در اصفهان توسط استودیوی معماری CAAT

پیشنهاد شرکت معماری CAAT با همکاری TTBP، به دنبال طراحی یک مرکز تجاری بزرگ در یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر اصفهان می باشند. اگر این مرکز تجاری ساخته شود، دارای امکاناتی از قبیل پارکینگ، فضای تجاری و اداری خواهد بود.

 

قطعه زمین ساخت این پروژه در قرن 16 بخشی از باغ سلطنتی اصفهان بود و اهمیت فرهنگی زیادی دارد. در سالهای 1950 (1329) به یک کارخانه ریسندگی خیریه تبدیل شد که همه سود آن برای بهبود شرایط شهر مصرف می شد. با این پیشنهاد از فضای شهری حفاظت می شود، همچنین توسعه این منطقه با یک مرکز تجاری موفق، در الویت طراحی طراحان قرار گرفت.

 

 

مرزهای این پروژه به فضاهای شهری، که زیر ساختار شهر می باشد متصل شده است. منطقه مرکزی این پروژه دارای “کاراکتر تجاری و مدرن” است. این ساختمان برای شهر اصفهان به مساحت 500000 مترمربع توسط شرکت معماری CAAT طراحی شده است.

 

مدیر پروژه آن آقای مهدی کمبوزیا می باشد و مدیریت تیم طراحی را مجید زمانی و راشا کیانی بر عهده دارند. تیم طراحی آن را خانم ها هلنا قنبری، شهرزاد خادمی، محدثه یونسی و سایه نیک گوهر و آقایان حمیدرضا سالک، امیر علی امیر اکبری و پیمان نوذری تشکیل می دهند. مهندس سازه آن آقای بهمن حقیقی پوده بر عهده دارد و کارفرمای آن سازمان خیریه همدانیان می باشد.

 

 

 

 

 

 
آراء

نظرات

شما هم می توانید در مورد این موضوع نظر دهید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.

     
نام:  
  ایمیل:  
  نظر :